10 běžných problémů nástěnných tiskáren

Nástěnná tiskárna je druh vertikální inkoustové tiskárny , která dokáže tisknout velkoformátové plnobarevné obrázky ve vertikálním směru. UV nástěnné tiskárny mohou tisknout přímo na mnoho materiálů, jako jsou stěny, plast, kov, dlaždice, dřevo, sklo atd. pomocí vlastností vytvrzování UV světlem.

Nástěnná tiskárna tiskne velkou nástěnnou malbu na zeď

Nástěnné tiskárny však nejsou vyspělou technologií a od svého vzniku existují teprve pár let. U vysoce sofistikovaného technologického produktu se stovkami komponent musí inženýři strávit hodiny sestavováním, laděním a testováním stroje, aby se ujistili, že dokáže tisknout přesně. Zákazníci potřebují hodiny odborného školení, aby zvládli základy obsluhy stroje.

Zákazníci zároveň potřebují profesionální inženýry pro poprodejní podporu, aby se v co nejrychlejším čase vypořádali s poruchou stroje nebo malý problém se strojem způsobí, že stroj nebude fungovat.

Jak tedy nástěnná tiskárna přesně funguje?

Digitální inkoustová nástěnná tiskárna dokáže převádět obrázky do strojového jazyka pomocí profesionálního softwaru RIP a řídicí systém bude řídit tiskovou trysku, aby kvantitativně vypouštěla kapičky inkoustu na substráty. profesionální software RIP dokáže obnovit původní barvu obrázku a vytištěný obrázek bude realističtější.

Nástěnný tiskový stroj tiskne velkoformátovou nástěnnou malbu na zeď

Jak hlavní části nástěnné tiskárny ovlivňují stroj?

Nástěnné tiskárny se stovkami dílů sestavují inženýři pomocí precizních montážních postupů, které jim umožňují spolupracovat na vytvoření nádherného obrazu.

Pokud se však použijí nekvalitní díly, bude to mít pro tiskárnu nežádoucí důsledky. Například špatná přesnost tisku, nestabilní tiskový proces, vysoká poruchovost, ale obtížné řešení problémů, ucpané tiskové hlavy atd.

Jaké jsou tedy běžné problémy nástěnných tiskáren?

1. Nástěnná tiskárna nemůže tisknout

Vím, že je těžké tomu uvěřit. Zcela nová nástěnná tiskárna, zapnutá a netiskne. Mnoho zákazníků mě hledá s žádostí o pomoc, protože si zakoupili nástěnnou tiskárnu od jiného výrobce a bez technické podpory se nemohou s výrobcem spojit a stroj nefunguje. Proto je důležité vybrat dodavatele, který dokáže poskytnout technickou podporu.

I když máte velmi kvalitní tiskárnu, jako je UV tiskárna řady S, pokud nemáte dobré školení, nebudete z ní schopni dostat nejlepší výkon. A během prvního měsíce se určitě setkáte s mnoha problémy, a pokud nenajdete řešení, pravděpodobně jej nebudete moci dále používat.

Moje rada je najít naši oficiální prodejní platformu, abyste mohli provést nákup. Obraťte se prosím na: alex@wallprintercn.com

Nebudeme vám poskytovat školení a záruku nebo technickou podporu pro tiskárny, které jste zakoupili jinde.

2. Zlomená jehla tiskové hlavy

Zlomená jehla znamená, že se na obrázku během procesu tisku objeví tenká svislá čára jako jehla. To je způsobeno ucpáním některých trysek tiskové hlavy, které způsobuje, že inkoust nevytéká správně.

Řešením je provést jedno nebo více pumpování inkoustu a pomocí testovacího proužku zjistit, zda tisk může pokračovat.

3. Nesprávná barva

Barva obrazu vytištěného na stěně se značně liší od obrazu na obrazovce počítače.

Nejprve je obraz na stěně zobrazen inkoustem (inkousty CMYK 4), zatímco obraz na obrazovce je zobrazen pomocí RGB. Je normální, že se v důsledku různých zobrazovacích metod objevují rozdíly v barvě.

Za druhé, pokud existuje velká odchylka v barvě, může to také souviset s inkoustem a softwarem RIP.

Pro nástěnné tiskárny používáme inkousty Nazdar vyrobené v USA, které jsou vysoce kvalitní. V kombinaci s FlexiPrint RIP pro nástěnné tiskárny , profesionálním softwarem vyrobeným v USA, lze barvy samotného obrazu vysoce reprodukovat.

4. Barevný přeslech

Crosstalk znamená, že se v trysce tiskárny objevují další barvy tam, kde by se měla objevit jedna barva CMYK. Příčinou tohoto jevu je s největší pravděpodobností poškozená tisková hlava. Použití vysoce kvalitních tiskových hlav může tento problém efektivně vyřešit.

5. Tryska nepracuje s inkoustem

Když tiskárna provádí pumpování, inkoustová tiskárna nemůže být správně vysunuta z trysky tiskárny.

Příčinou je vysoká pravděpodobnost ucpání tiskové hlavy. Doporučuje se provádět pravidelnou údržbu tiskové hlavy, nenechat inkoust v tiskové hlavě zaschnout a způsobit ucpání tiskové hlavy. Vysoce kvalitní tiskové hlavy mohou účinně snížit pravděpodobnost ucpání tiskové hlavy.

6. Pass Road

Na vytištěném obrázku se objevují bílé pruhy.

Existují dva hlavní důvody: výkon UV lampy nestačí k zaschnutí inkoustu. Nebo má stroj během procesu tisku malý ofset, což má za následek vzhled Pass Road.

Pokud má vaše tiskárna takový problém, kontaktujte prosím technika, aby jej vyřešil.

7. Třes těla

Pohyb nástěnné tiskárny je převážně v horizontálním směru a vertikálním směru tiskové hlavy.

Pokud se tělo stroje třese, je pravděpodobné, že snímač ve svislém směru snímá, že stěna je nerovná, a proto neustále upravuje vzdálenost od stěny, což způsobuje chvění stroje.

Pokud se stroj tiskne venku, silný vítr může také způsobit rezonanci a chvění stroje. Použití vysoce kvalitních materiálů těla zvyšuje protiváhu stroje a může účinně vyřešit problém otřesů stroje.

8. Špatná přesnost tisku

Přesnost tisku nestačí, detaily nejsou ohromující.

Tento důvod přímo souvisí s technologií a kvalitou tiskárny. Použití profesionálního softwaru RIP dokáže obnovit původní barvy a detaily obrazu s vysokou přesností.

Nástěnná UV tiskárna VPJet4.0 CMYKW podporuje vysokou přesnost 1440dpi.

9. Tiskové hlavy narážející do zdi

Náraz tiskových hlav o zeď může způsobit poškození tiskové hlavy.

Doporučuje se vyměnit snímač za kvalitnější a použít duální senzory pro snímání většího dosahu, čímž se sníží pravděpodobnost nárazu tiskových hlav do zdi.

Navíc s nárazem tiskové hlavy do zdi souvisí také se zkušenostmi obsluhy, absolvování odborného technického školení, ale také snížení pravděpodobnosti nárazu tiskové hlavy do zdi.

10. Jiné problémy s pohybem stroje

Jak jsem řekl, nástěnná tiskárna má stovky tiskových dílů, které jsou často neseny obsluhou, je pravděpodobné, že kvůli přepravě, nárazu nebo delšímu používání linky stárnutí, a další důvody se setkávají s řadou bizarních nežádoucích reakcí, realizujících pohyb abnormalit.

Pro vyřešení problému se doporučuje kontaktovat profesionální poprodejní tým. Náš poprodejní tým se podílí na montáži a ladění stroje a technický ředitel se podílí na vývoji stroje, může hned napoprvé zjistit problém stroje a pomoci našim zákazníkům problém vyřešit . Veškerá technická podpora je řešena videohovorem, což je velmi efektivní.

Špatná zkušenost Zpětná vazba od jiných klientů

Jako přední dodavatel nástěnných tiskáren na světový trh dostáváme mnoho zpráv od zákazníků Stranger, kteří si zakoupili nástěnnou tiskárnu od jiných dodavatelů, většina z nich přichází na pomoc.

Nevím, proč je jejich dodavatelé opustili. Jako důvěryhodný a spolehlivý dodavatel je povinností nabídnout svým klientům technickou podporu po prodeji.

Pokud hledáte nástěnnou tiskárnu, zeptejte se svého dodavatele, zda vám nabídne technickou podporu. A cena je vždy zahrnuta v technické podpoře a záruce.

Problémy s nástěnnou tiskárnou – zpětná vazba od zákazníků
Problémy s nástěnnou tiskárnou Zpětná vazba od zákazníků
Problémy s nástěnnou tiskárnou – zpětná vazba od zákazníků
Problémy s nástěnnou tiskárnou – zpětná vazba od zákazníků
Problémy s nástěnnou tiskárnou – zpětná vazba od zákazníků
Problémy s nástěnnou tiskárnou Zpětná vazba od zákazníků

Alex Wang
Obchodní ředitel
WhatsApp: +86 15952051055

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *