10 typowych problemów dotyczących drukarek ściennych

Drukarka ścienna to rodzaj pionowej drukarki atramentowej , która może drukować wielkoformatowe pełnokolorowe obrazy w kierunku pionowym. Drukarki ścienne UV mogą drukować bezpośrednio na wielu materiałach, takich jak ściany, plastik, metal, płytki, drewno, szkło itp. dzięki właściwościom utwardzania światłem UV.

Drukarka ścienna drukuje duży mural na ścianie

Jednak drukarki ścienne nie są dojrzałą technologią i istnieją dopiero od kilku lat od ich powstania. W przypadku wysoce wyrafinowanego produktu technologicznego z setkami komponentów inżynierowie muszą spędzać godziny na montażu, debugowaniu i testowaniu urządzenia, aby upewnić się, że może ono drukować dokładnie. Klienci potrzebują godzin profesjonalnego szkolenia, aby opanować podstawy obsługi maszyny.

Jednocześnie klienci potrzebują profesjonalnych inżynierów do wsparcia posprzedażowego, aby poradzić sobie z awarią maszyny w jak najkrótszym czasie, lub mały problem z maszyną spowoduje, że maszyna nie będzie działać.

Jak dokładnie działa drukarka ścienna?

Cyfrowa atramentowa drukarka ścienna może konwertować obrazy na język maszynowy za pomocą profesjonalnego oprogramowania RIP, a system sterowania będzie sterować dyszą drukującą w celu ilościowego wyrzucania kropel atramentu na podłoża. profesjonalne oprogramowanie RIP może przywrócić oryginalny kolor obrazu, a wydrukowany obraz będzie bardziej realistyczny.

Maszyna do drukowania ściennego drukuje wielkoformatowy mural na ścianie

Jak główne części drukarki ściennej wpływają na urządzenie?

Drukarki ścienne z setkami części są montowane przez inżynierów z precyzyjnymi procesami montażu, które pozwalają im współpracować, aby stworzyć piękny obraz.

Jednak użycie części o niskiej jakości spowoduje niepożądane konsekwencje dla drukarki. Takie jak słaba dokładność drukowania, niestabilny proces drukowania, wysoka awaryjność, ale trudności z rozwiązywaniem problemów, zatkane głowice drukujące itp.

Jakie są więc najczęstsze problemy z drukarkami ściennymi?

1. Drukarka ścienna nie może drukować

Wiem, że trudno w to uwierzyć. Zupełnie nowa drukarka ścienna, podłączona do zasilania i nie drukuje. Wielu klientów szuka u mnie pomocy, ponieważ kupili drukarkę ścienną od innego producenta i bez pomocy technicznej nie mogą skontaktować się z producentem, a maszyna nie działa. Dlatego tak ważny jest wybór dostawcy, który może zapewnić wsparcie techniczne.

Nawet jeśli masz drukarkę bardzo dobrej jakości, taką jak drukarka UV serii S, bez dobrego przeszkolenia nie będziesz w stanie uzyskać z niej najlepszej wydajności. I na pewno napotkasz wiele problemów w ciągu pierwszego miesiąca, a jeśli nie otrzymasz rozwiązania, prawdopodobnie nie będziesz w stanie dalej z niego korzystać.

Radzę znaleźć naszą oficjalną platformę sprzedaży, aby dokonać zakupu. Prosimy o kontakt: alex@wallprintercn.com

Nie zapewniamy szkoleń i gwarancji ani pomocy technicznej dla drukarek zakupionych w innym miejscu.

2. Złamana igła głowicy drukującej

Złamana igła oznacza, że podczas procesu drukowania na obrazie pojawia się cienka pionowa linia przypominająca igłę. Jest to spowodowane zablokowaniem niektórych dysz głowicy drukującej, co powoduje, że atrament nie jest wyrzucany prawidłowo.

Rozwiązaniem jest wykonanie jednej lub więcej pomp atramentu i użycie paska testowego w celu ustalenia, czy drukowanie może być kontynuowane.

3. Nieprawidłowy kolor

Kolor obrazu wydrukowanego na ścianie znacznie różni się od obrazu na ekranie komputera.

Najpierw obraz na ścianie jest obrazowany atramentem (atramenty CMYK 4), podczas gdy obraz na ekranie jest obrazowany przez RGB. To normalne, że występują różnice w kolorach ze względu na różne metody obrazowania.

Po drugie, jeśli występuje duże odchylenie kolorów, może to być również związane z atramentem i oprogramowaniem RIP.

Do drukarek ściennych używamy atramentów Nazdar , wyprodukowanych w USA, które charakteryzują się wysoką jakością. W połączeniu z FlexiPrint RIP do drukarek ściennych , profesjonalnym oprogramowaniem wyprodukowanym w USA, kolory samego obrazu mogą być bardzo odwzorowywane.

4. Przesłuch kolorów

Przesłuch oznacza, że w dyszy drukarki pojawiają się inne kolory tam, gdzie powinien pojawić się jeden kolor CMYK. Przyczyną tego zjawiska jest najprawdopodobniej uszkodzona głowica drukująca. Zastosowanie wysokiej jakości głowic drukujących może skutecznie rozwiązać ten problem.

5. Dysza nie drukuje atramentem

Gdy drukarka wykonuje operację pompowania, atrament nie może zostać prawidłowo wyrzucony z dyszy drukarki.

Powodem tego jest duże prawdopodobieństwo zablokowania głowicy drukującej. Zaleca się regularną konserwację głowicy drukującej, aby nie dopuścić do wyschnięcia atramentu w głowicy drukującej powodującego zatykanie głowicy drukującej. Wysokiej jakości głowice drukujące mogą skutecznie zmniejszyć prawdopodobieństwo zatkania głowicy drukującej.

6. Droga przejazdowa

Na wydrukowanym obrazie pojawiają się białe smugi.

Istnieją dwa główne powody: moc lampy UV nie wystarcza do wyschnięcia atramentu. Lub maszyna ma niewielki offset podczas procesu drukowania, co skutkuje pojawieniem się Pass Road.

Jeśli Twoja drukarka ma taki problem, skontaktuj się z inżynierem, aby go rozwiązać.

7. Potrząsanie ciałem

Ruch drukarki ściennej odbywa się głównie w kierunku poziomym i pionowym głowicy drukującej.

Jeśli korpus maszyny się trzęsie, prawdopodobnie czujnik w kierunku pionowym wykryje, że ściana jest nierówna, a tym samym stale dostosowuje odległość od ściany, powodując wstrząsy maszyny.

Jeśli urządzenie jest drukowane na zewnątrz, silne wiatry mogą również powodować rezonans i wstrząsy urządzenia. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów korpusu zwiększa przeciwwagę maszyny i może skutecznie rozwiązać problem wstrząsów maszynowych.

8. Zła dokładność druku

Dokładność druku nie wystarczy, szczegóły nie są oszałamiające.

Powód ten jest bezpośrednio związany z technologią i jakością drukarki. Korzystanie z profesjonalnego oprogramowania RIP pozwala z dużą precyzją przywrócić oryginalne kolory i szczegóły obrazu.

Drukarka ścienna UV VPJet4.0 CMYKW obsługuje wysoką precyzję 1440dpi.

9. Głowice drukujące uderzają w ścianę

Głowice drukujące uderzające o ścianę mogą spowodować uszkodzenie głowicy drukującej.

Zaleca się wymianę czujnika na lepszej jakości i użycie podwójnych czujników do wykrywania większego zasięgu, zmniejszając prawdopodobieństwo uderzenia głowic drukujących w ścianę.

Dodatkowo uderzenie głowicy drukującej o ścianę wiąże się również z doświadczeniem operatora, odbyciem profesjonalnego przeszkolenia technicznego, ale także z ograniczeniem prawdopodobieństwa uderzenia głowicy drukującej o ścianę.

10. Inne problemy z ruchami maszyny

Jak już powiedziałem, drukarka ścienna ma setki części drukujących, często są one przenoszone przez operatora, jest prawdopodobne, że z powodu transportu, wpływu lub dłuższego użytkowania starzenia się linii, a inne przyczyny napotykają różne dziwne niepożądane reakcje, zdając sobie sprawę z ruchu nieprawidłowości.

Zaleca się skontaktowanie z profesjonalnym zespołem obsługi posprzedażowej w celu rozwiązania problemu. Nasz zespół obsługi posprzedażnej zajmuje się montażem i debugowaniem maszyny, a dyrektor techniczny jest zaangażowany w rozwój maszyny, może po raz pierwszy znaleźć problem z maszyną i pomóc naszym klientom rozwiązać problem . Całe wsparcie techniczne jest rozwiązywane przez wideorozmowę, która jest bardzo wydajna.

Złe opinie o doświadczeniach od innych klientów

Jako czołowy dostawca drukarek ściennych na rynek światowy, otrzymujemy wiele wiadomości od nieznajomych klientów, którzy kupili drukarkę ścienną od innych dostawców, większość z nich przychodzi po pomoc.

Nie wiem, dlaczego ich dostawcy je porzucili. Jako godny zaufania i niezawodny dostawca, obowiązkiem jest oferowanie swoim klientom wsparcia technicznego po sprzedaży.

Jeśli szukasz drukarki ściennej, zapytaj swojego dostawcę, czy zaoferuje Ci wsparcie techniczne. A cena jest zawsze wliczona w pomoc techniczną i gwarancję.

Problemy z drukarką ścienną - opinie klientów
Drukarka ścienna wydaje opinie klientów
Problemy z drukarką ścienną - opinie klientów
Problemy z drukarką ścienną – opinie klientów
Problemy z drukarką ścienną - opinie klientów
Drukarka ścienna wydaje opinie klientów

Alex Wang
Dyrektor sprzedaży
WhatsApp: +86 15952051055

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *