Duvar Yazıcılarıyla İlgili 10 Sık Karşılaşılan Sorun

Duvar yazıcısı , geniş formatlı tam renkli görüntüleri dikey yönde yazdırabilen bir tür dikey mürekkep püskürtmeli yazıcıdır . UV duvar yazıcıları, UV ışıkla sertleştirme özellikleri sayesinde duvar, plastik, metal, fayans, ahşap, cam vb. gibi çok sayıda malzemeye doğrudan baskı yapabilir.

Duvar yazıcı makinesi duvara büyük duvar resmini basar

Ancak, duvar yazıcıları olgun bir teknoloji değildir ve yaratılışlarından bu yana yalnızca birkaç yıldır piyasadalar. Yüzlerce bileşene sahip son derece gelişmiş bir teknoloji ürünü için mühendislerin, makinenin doğru şekilde yazdırabildiğinden emin olmak için makineyi monte etmek, hata ayıklamak ve test etmek için saatler harcaması gerekir. Müşteriler, makineyi çalıştırmanın temellerini öğrenmek için saatlerce profesyonel eğitime ihtiyaç duyarlar.

Aynı zamanda, müşterilerin makine arızası ile mümkün olan en hızlı sürede başa çıkabilmeleri için satış sonrası destek için profesyonel mühendislere ihtiyaçları vardır veya makine ile ilgili küçük bir sorun makinenin çalışmamasına neden olur.

Peki Bir Duvar Yazıcısı Tam Olarak Nasıl Çalışır?

Dijital bir mürekkep püskürtmeli duvar yazıcısı, profesyonel RIP yazılımı aracılığıyla resimleri makine diline dönüştürebilir ve kontrol sistemi, mürekkep damlacıklarını Substratlara nicel olarak çıkarmak için baskı nozülünü kontrol eder. profesyonel RIP yazılımı, resmin orijinal rengini geri yükleyebilir ve yazdırılan görüntü daha gerçekçi olacaktır.

Duvar baskı makinesi geniş formatlı duvar resmini duvara basıyor

Duvar Yazıcısının Ana Parçaları Makineyi Nasıl Etkiler?

Yüzlerce parçaya sahip duvar yazıcıları, güzel bir görüntü oluşturmak için birlikte çalışmalarına olanak tanıyan hassas montaj süreçleriyle mühendisler tarafından monte edilir.

Ancak kalitesiz parçalar kullanılırsa yazıcı için istenmeyen sonuçlar olacaktır. Kötü baskı doğruluğu, kararsız baskı süreci, yüksek başarısızlık oranı ancak sorun giderme zorluğu, tıkanmış yazıcı kafaları vb.

Peki, Duvar Yazıcılarında Sık Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

1. Duvar Yazıcısı Yazdıramıyor

İnanması zor biliyorum. Yepyeni bir duvar yazıcısı, açık ve yazdırmıyor. Birçok müşteri, başka bir üreticiden duvar yazıcısı satın aldıkları ve teknik destek almadan üreticiyle iletişim kuramadıkları ve makine çalışmadığı için yardım için beni buluyor. Bu nedenle teknik destek sağlayabilecek bir tedarikçi seçmek önemlidir.

S serisi UV yazıcı gibi çok kaliteli bir yazıcınız olsa bile iyi bir eğitim almadıysanız ondan en iyi performansı alamazsınız. Ve ilk ay içinde sayısız sorunla karşılaşmanız kaçınılmazdır ve bir çözüm bulamazsanız, muhtemelen kullanmaya devam edemezsiniz.

Benim tavsiyem, satın alma işleminizi yapmak için resmi satış platformumuzu bulmanızdır. Lütfen iletişime geçin: alex@wallprintercn.com

Başka bir yerden satın aldığınız yazıcılar için size eğitim, garanti veya teknik destek vermeyeceğiz.

2. Yazıcı Kafasının Kırık İğnesi

Kırık iğne, baskı işlemi sırasında görüntü üzerinde iğne gibi ince bir dikey çizginin görünmesi anlamına gelir. Bunun nedeni, bazı yazıcı kafası püskürtme uçlarında mürekkebin düzgün püskürtmemesine neden olan bir tıkanıklıktır.

Çözüm, bir veya daha fazla mürekkep pompası gerçekleştirmek ve yazdırmanın devam edip edemeyeceğini belirlemek için bir test şeridi kullanmaktır.

3. Yanlış Renk

Duvara basılan görüntünün rengi, bilgisayar ekranındaki görüntüden büyük ölçüde farklıdır.

İlk olarak, duvardaki görüntü mürekkeple (CMYK 4 mürekkepleri), ekrandaki görüntü ise RGB ile görüntülenmektedir. Farklı görüntüleme yöntemleri nedeniyle renk farkının oluşması normaldir.

İkincisi, renkte büyük bir sapma varsa, o zaman mürekkep ve RIP yazılımıyla da ilgili olabilir.

Duvar yazıcıları için ABD’de üretilen yüksek kaliteli Nazdar mürekkepleri kullanıyoruz. ABD’de yapılan profesyonel bir yazılım olan duvar yazıcıları için FlexiPrint RIP ile birlikte, görüntünün renkleri yüksek oranda yeniden üretilebilir.

4. Renk Karışıklığı

Çapraz konuşma, bir CMYK renginin görünmesi gereken yazıcı püskürtme ucunda diğer renklerin görünmesi anlamına gelir. Bu olgunun nedeni büyük olasılıkla hasarlı bir yazıcı kafasıdır. Yüksek kaliteli yazıcı kafalarının kullanılması bu sorunu etkin bir şekilde çözebilir.

5. Nozul mürekkep püskürtmez

Yazıcı pompalama işlemini yaptığında, mürekkep püskürtme yazıcı püskürtücüsünden düzgün şekilde püskürtülemez.

Bunun nedeni, yazıcı kafasının tıkanma olasılığının yüksek olmasıdır. Yazıcı kafasındaki mürekkebin kurumasına ve yazıcı kafasının tıkanmasına neden olmaması için yazıcı kafasının düzenli bakımının yapılması önerilir. Yüksek kaliteli yazıcı kafaları, yazıcı kafasının tıkanma olasılığını etkin bir şekilde azaltabilir.

6. Geçiş Yolu

Yazdırılan görüntüde beyaz çizgiler görünüyor.

Bunun iki ana nedeni vardır: UV lamba gücü mürekkebi kurutmak için yeterli değildir. Veya baskı işlemi sırasında makinede küçük bir ofset var ve bu da Pass Road görünümüne neden oluyor.

Yazıcınızda böyle bir sorun varsa, lütfen sorunu çözmek için mühendisle iletişime geçin.

7. Vücut Sallama

Duvar yazıcısının hareketi esas olarak yazıcı kafasının yatay ve dikey yönündedir.

Makine gövdesi sallanırsa, dikey yöndeki sensörün duvarın düz olmadığını algılaması ve bu nedenle duvardan olan mesafeyi sürekli olarak ayarlayarak makinenin sallanmasına neden olması muhtemeldir.

Makine açık havada yazdırılıyorsa, güçlü rüzgarlar da makinenin rezonansa girmesine ve sallanmasına neden olabilir. Yüksek kaliteli gövde malzemelerinin kullanılması, makinenin karşı ağırlığını arttırır ve makine sallama sorununu etkili bir şekilde çözebilir.

8. Kötü Baskı Doğruluğu

Baskı doğruluğu yeterli değil, detaylar çarpıcı değil.

Bu sebep doğrudan yazıcının teknolojisi ve kalitesi ile ilgilidir. Profesyonel RIP yazılımının kullanılması, görüntünün orijinal rengini ve detayını yüksek hassasiyetle geri yükleyebilir.

VPJet4.0 CMYKW UV duvar yazıcısı 1440dpi yüksek hassasiyeti destekler.

9. Duvara Çarpan Yazıcı Kafaları

Baskı kafalarının duvara çarpması baskı kafasına zarar verebilir.

Sensörün daha iyi kalitede değiştirilmesi ve daha geniş bir aralığı algılamak için çift sensör kullanılması ve yazıcı kafalarının duvara çarpma olasılığını azaltmanız önerilir.

Ek olarak, yazıcı kafasının duvara çarpması, operatörün deneyimi, profesyonel teknik eğitim alması ve aynı zamanda yazıcı kafasının duvara çarpma olasılığını azaltması ile de ilgilidir.

10. Diğer Makine Hareket Problemleri

Dediğim gibi, duvar yazıcısının yüzlerce baskı parçası vardır, bunlar genellikle operatör tarafından taşınır, hattın taşınması, etkilenmesi veya daha uzun süre kullanılması nedeniyle yaşlanma ve diğer nedenlerden dolayı anormalliklerin hareketini gerçekleştiren çeşitli tuhaf advers reaksiyonlarla karşılaşması muhtemeldir.

Sorunu çözmek için profesyonel bir satış sonrası ekibiyle iletişime geçmeniz önerilir. Satış sonrası ekibimiz makinenin montajı ve hata ayıklamasında yer alır ve teknik direktör makinenin geliştirilmesinde yer alır, makinenin sorununu ilk kez bulabilir ve müşterilerimizin sorunu çözmelerine yardımcı olabilirler. Tüm teknik destek, çok verimli olan görüntülü görüşme ile çözülür.

Diğer Müşterilerden Kötü Deneyim Geri Bildirimi

Dünya pazarına duvar yazıcılarının en iyi tedarikçisi olarak, duvar yazıcısını diğer tedarikçilerden satın alan yabancı müşterilerden birçok mesaj alıyoruz, bunların çoğu yardım için geliyor.

Tedarikçilerinin neden onları terk ettiğini bilmiyorum. Güvenilir ve güvenilir bir tedarikçi olarak, müşterilerine satış sonrası teknik destek sunmak görevidir.

Bir duvar yazıcısı arıyorsanız, lütfen tedarikçinize size teknik destek sunup sunmayacaklarını sorun. Ve fiyat her zaman teknik desteğe ve garantiye dahildir.

Duvar yazıcısı sorunları-müşteri geri bildirimleri
Duvar yazıcısı sorunları müşteri geri bildirimi
Duvar yazıcısı sorunları-müşteri geri bildirimleri
Duvar yazıcısı sorunları-müşteri geri bildirimi
Duvar yazıcısı sorunları-müşteri geri bildirimleri
Duvar yazıcısı sorunları müşteri geri bildirimi

Alex Wang
Satış Müdürü
WhatsApp: +86 15952051055

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *