Wallpen Almanya ve Çin Duvar Yazıcısı Arasındaki Fark Nedir?

Wallpen Almanya duvar yazıcısı, dikey yazıcı endüstrisinde en üst sınıftır. Çin’de üretilen birçok ucuz duvar yazıcısı varken. Müşteriler her zaman farklarının ne olduğu konusunda kafaları karışır. Fiyat dışında açıklayacağım.

Fiyat listesindeki fark için şu makaleyi kontrol edebilirsiniz: duvar yazıcısının fiyatı ve farkı nedir.

Ülkenin Menşei:

Wallpen Almanya: Almanya’da üretilen aksesuarlar Almanya’nın yerel ve Avrupa’sından ve Japonya’dan gelmektedir. Tasarım, mürekkep, parça ve servis açısından pahalıdır.

Çin DXonJet Duvar Yazıcısı: Çin’de üretilmiştir, aksesuarlar Çin yerel ve Japonya’dandır. Etkili tasarım, mürekkep, parça ve servis maliyeti.

Tasarım

Wallpen Almanya: Çok taşınabilir, iyi görünümlü, baskı marjı çok küçük.

Çin DxonJet duvar yazıcısı: Taşınabilir, kararlı ve kullanımda baskı için yeterli.

Aksesuarlar

 1. Mürekkep
  Wallpen’in mürekkebi çok pahalıdır, mürekkep tedarik etmek için mürekkep torbaları kullanırlar ve müşterinin mürekkep torbalarını her seferinde değiştirmesi gerekir.
  Çin duvar yazıcısı iyi mürekkep kullanıyor (ABD yapımı mürekkep kullanıyoruz), ucuz değil ama kesinlikle Wallpen’inki kadar pahalı değil. Yeniden doldurma için mürekkep şişeleri kullanıyoruz.
 2. Yazıcı Kafaları
  Wallpen, Japonya’dan 4 adet Ricoh baskı kafası kullanıyor ve bu da çok çok pahalı. CMYK renkleri için 4 baskı kafası.
  Çinli duvar yazıcıları Epson yazıcı kafaları kullanır, ONE yazıcı kafası CMYKW 5 renkleri içindir, bu da wallpen yazdıramazken beyaz renkte yazdırabilir. Epson yazıcı kafası, Ricoh kafasından daha ucuzdur.
 3. Yazılım
  Wallpen kendi yazılımlarını geliştiriyor, diğer profesyonel yazılımlara bağlanıp bağlanmadıklarını bilmiyorum, çünkü RIP yazılımı mürekkep püskürtmeli yazıcılar için çok profesyonel.
  Çin DXonJet duvar yazıcısı: Mürekkep püskürtmeli yazıcılar için en popüler RIP yazılımlarından biri olan ABD’de üretilen FlexiPrint RIP yazılımını kullanıyoruz. Beyaz renkli baskıda iyi performans ve UV mürekkeplerinde detaylardır.

Hizmet

 1. Antrenman
  Wallpen , Almanya’daki veya ortaklarının bulunduğu şehirlerdeki müşterileri eğitmektedir.
  Çinli DXonJet duvar yazıcısı , müşterileri görüntülü arama yoluyla veya ortaklarımızın bulunduğu şehirlerde uzaktan çevrimiçi olarak eğitiyor. (dünyada 10’dan fazla ortağımız var)
 2. Teknik destek
  Wallpen: Net değil
  Çin duvar yazıcısı: Müşterilerimize bir yıl garanti, bir yıl ücretsiz teknik destek sunuyoruz ve ekibimiz zaman farkı nedeniyle tüm dünyadaki müşterilerimizi desteklemek için bir kez 18 saat çalışıyor.

Son

Fark 1: Wallpen yaklaşık 40.000 USD’ye mal oluyor ve Çin duvar yazıcıları 7.000-14.000 SUD arasında değişiyor

Fark 2: Ülkenin Menşei: Wallpen Almanya’da üretilmiştir, aksesuarlar Almanya, Avrupa ve Japonya’dan gelmektedir ve bu da yazıcılarına çok pahalıdır ve Çin duvar yazıcıları Çin’de üretilmektedir, aksesuarlar Çin’in yerel ve Japonya’sındandır.

Fark 3: Wallpen’in tasarımı Çin duvar yazıcılarından çok daha iyidir

Fark 4: Mürekkep, Yazıcı Kafası ve Wallpen’in yazılımı çok pahalıdır, Çin duvar yazıcıları ise etkili parçaların maliyetini kullanır.

Fark 5: Wallpen’in hizmeti yereldir, Çinli duvar yazıcısı tedarikçileri ise dünyadaki ortaklarından uzaktan çevrimiçi eğitim, yüz yüze eğitim ve teknik destek sunabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *